Amy Aksarah Bhutani, CZ

 

Amy se narodila 15. 5. 2009 v Brně v chovatelské stanici Aksarah Bhutani, CZ jako jediná kočička mezi kocourky v prvním vrhu. Jejími rodiči jsou SC Atilla Maggot, PL IC Alice Astra Coeli, CZ.


 

Amy je černá tygrovaná norská lesní kočka s malým podílem bílé (její EMS kód je NFO n 09 23). Má usměvavý obličej s velkýma sytě zelenýma očima a krásnou maskou. Po tatínkovi podědila krásný vzor srsti, který dává dalším generacím, po mamince zdědila povahu. Od koťátka byla ozdobou mnoha výstav a získala titul Mezinárodního šampiona (IC).


 

V chovatelské stanici Z Klajdovky, CZ působila jako chovná kočka a byla matkou vrhů B, E a H. Celkem odchovala 13 koťat a má (zatím) 14 vnoučat a 23 pravnoučat. 


 

V současnosti se její hmotnost pohybuje kolem štíhlých a atletických 5 kg. 


 

Jako správná norka se těší pevnému zdraví a vyjma očkování a odčervení prakticky nepotřebuje veterinární péči. Má vynikající kvalitu srsti, která vyžaduje vskutku minimální péči. 


 

Po ukončení chovné kariéry byla vykastrována a po nějaké době se dostala k nám a dělá svému vnukovi vítanou společnost.


 


 

V současnosti opět navštěvujeme výstavy a Amy se posuzovatelům moc líbí. Zatím splnila podmínky pro udělení titulu Mezinárodní grandpremior (GIP), což je obdoba titulu mezinárodní grandšampion pro kastrované kočky a získala 11 nominací, dvě z nich proměnila v BIS a taky je jednou BOB 2. Nyní už vystavujeme v třídě grandinterpremiorů. 


 

Ve výstavách budeme dále pokračovat, ale jen dokud nás to bude obě bavit.  


 

Její záznam naleznete i v databázi norských lesních koček na PawPeds.com